Wybrane programy Windows

Oprócz wykonywania typowych dla każdego użytkownika operacji kopiowania, przenoszenia czy usuwania plików i folderów, korzystania ze wspomnianych w tym rozdziale funkcji i narzędzi Windows, możesz także korzystać z szeregu innych programów, które są instalowane w twoim komputerze wraz z systemem.
Programy do edycji tekstu i grafiki
Spośród programów użytkowych można wymienić między innymi: edytor tekstowy Notatnik, który umożliwia edycję i przeglądanie zwykłych plików tekstowych zawierających niesformatowany tekst (bez grafiki, stylów czy list punktowanych itd.); edytor tekstowy WordPad, w którym można tworzyć i edytować proste dokumenty tekstowe, jak i dokumenty o złożonym formatowaniu i z grafiką; program Paint służący do rysowania. Możesz w nim tworzyć rysunki map bitowych i zapisywać je jako pliki w popularnych formatach graficznych (m.in. bmp, jpg, gif itd.). Program umożliwia także prostą obróbkę zdjęć; narzędzie Wycinanie, za pomocą którego można przechwycić zrzut ekranu lub wyciąć fragment dowolnego obiektu na ekranie, a następnie zapisać go w postaci pliku graficznego.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!