Włączanie konta Gość

Aby użytkownik mógł się zalogować w twoim systemie na ogólnodostępnym koncie Gość, musi ono zostać wcześniej włączone (domyślnie jest wyłączone). Do włączenia tego konta niezbędne są uprawnienia administratora. Kiedy je mamy, otwieramy znane już nam okno Zarządzanie kontami (Panel sterowania, kategoria Konta użytkowników i Filtr rodzinny, odnośnik Dodaj lub usuń konta użytkowników). W tym oknie klikamy nazwę Gość, potwierdzając zamiar włączenia konta.

Włączanie kontroli rodzicielskiej w systemie

Funkcją kontroli rodzicielskiej jest ograniczenie dzieciom dostępu do Internetu lub wybranych zasobów komputera. Umożliwia ona między innymi określanie limitów dostępu do sieci Web dla danego użytkownika (bez uprawnień administratora), jak i pozwala na określenie, do których programów czy gier zainstalowanych w systemie może on mieć dostęp. I w tym przypadku, aby włączyć wspomnianą kontrolę dla konta danego użytkownika, musisz mieć uprawnienia administratora. Dostęp do opcji funkcji Kontrola rodzicielska uzyskasz z poziomu okna Konta użytkowników i Filtr rodzinny (Panel sterowania, odnośnik kategorii Konta użytkowników i Filtr rodzinny). Wystarczy w tym oknie kliknąć odnośnik Kontrola rodzicielska i następnie w oknie Kontrola rodzicielska wybrać konto, dla którego chcesz włączyć kontrolę. W oknie kontroli użytkowników dokonujesz niezbędnych ustawień. Warto zauważyć, że administrator systemu może ustawić różne poziomy kontroli rodzicielskiej dla różnych użytkowników systemu Windows 7.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!