Ustawienia regionalne

Ustawienia typu lokalizacja komputera, format waluty, format wyświetlania daty i czasu czy układ klawiatury możesz konfigurować w oknie dialogowym Region i język. Wspomniane okno otworzysz przez Panel sterowania (Widok według: Duże ikony), klikając w nim ikonę ® Region i język. Otwórz okno dialogowe Region i język i na karcie Format zmień format wyświetlania daty czy godziny według własnych upodobań.

Konfigurowanie menu Start

Będąc zalogowanym w systemie Windows na koncie standardowym lub koncie z uprawnieniami administratora, możesz także zmieniać ustawienia menu Start. Aby uzyskać dostęp do opcji tego menu, kliknij prawym przyciskiem myszki na przycisku Start i z menu podręcznego wybierz polecenie Właściwości – otworzysz okno Właściwości paska zadań i menu Start. Podstawowe ustawienia (np. opcje jego wyglądu, ustawienia prywatności) są dostępne na karcie Menu Start tego okna. Dostęp do bardziej zaawansowanych uzyskasz, klikając na wspomnianej karcie przycisk Dostosuj.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!