Ustawienia funkcji autoodtwarzania

Windows udostępnia funkcję Auto odtwarzanie, umożliwiającą zdefiniowanie akcji, jaką ma wykonać system po umieszczeniu w napędzie DVD/CD nośnika, np. z plikami wideo czy audio, lub po podłączeniu do komputera urządzenia typu cyfrowy aparat czy cyfrowa kamera wideo. Aby uzyskać dostęp do ustawień tej funkcji, w Panelu sterowania (Widok kategorii: Duże ikony) kliknij ikonę Auto odtwarzanie.

Ustawienia programów domyślnych

Możesz także określić dla systemu programy domyślne do wykonywania określonych zadań czy otwierania plików danego typu. Odpowiednich ustawień dokonasz w oknie Programy domyślne. Dostęp do niego uzyskasz m.in. poprzez Panel sterowania (Widok kategorii: Duże ikony), klikając w tym panelu ikonę Programy domyślnej. W oknie programów masz dostęp do opcji: Ustaw programy domyślne – umożliwiającej określenie programów, które mają być używane domyślnie przez system, do wykonywania określonych zadań, np. domyślnym programem do odtwarzania plików wideo może być Windows Media Player. Dokonane ustawienia programów domyślnych dotyczą jedynie konta użytkownika, dla którego zostały skonfigurowane; Zmień ustawienia funkcji Auto odtwarzanie – udostępnia okno ustawień konfiguracyjnych funkcji Auto odtwarzanie, o której wspomniano w poprzednim podrozdziale; Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne, opcja konfigurowania programów domyślnych do wykonywania określonych zadań. Opcja dostępna jedyne dla użytkowników załogowanych na koncie z uprawnieniami administratora.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!