Uprawnienia administratora

Pracując na koncie administratora, możesz ingerować we wszystkie ustawienia swojego konta, jak i innych użytkowników. Jednak i w tym przypadku będziesz musiał potwierdzać wykonanie niektórych zadań, o ile wcześniej w systemie nie wyłączono kontroli konta użytkownika. Chociaż, logując się na koncie administratora, masz nieograniczone prawa w systemie, to nie możesz usunąć konta, poprzez które zalogowałeś się do Windows. Tę operację może wykonać na twoim koncie tylko inny użytkownik z uprawnieniami administratora.

Kontrola konta użytkownika

Włączona domyślnie funkcja kontroli konta użytkownika ma za zadanie zapobiec wprowadzaniu nieautoryzowanych zmian w systemie Windows. Kontrola ta może odbywać się na różnym poziomie – określonym stosownie do danego komputera i użytkownika, przy czym ustawień tych dokonywać może jedynie użytkownik z uprawnieniami administratora. Aby uzyskać dostęp do opcji kontroli konta, przejdź przez okno Panelu sterowania do okna Konta użytkowników i Filtr rodzinny i w tym oknie kliknij odnośnik Konta użytkowników. Następnie w oknie Konta użytkowników kliknij odnośnik Zmień ustawienia funkcji Kontrola konta użytkownika.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!