System

Aplet System udostępnia podstawowe informacje o komputerze, takie jak jego nazwa, podstawowa konfiguracja (procesor, ilość pamięci RAM), wersja systemu itd. Jego okno otworzysz m.in. za pomocą przycisku Właściwości systemu na pasku narzędzi okna folderu Komputer lub za pomocą ikony System sit w Panelu sterowania (Widok według: Duże ikony). W oknie System uzyskasz nie tylko informację o konfiguracji Windows 7, ale także (korzystając z okienka zadań widocznego z lewej strony okna) dostęp do ważnych ustawień systemowych.

Panel sterowania

Systemowy Panel sterowania zawiera szereg narzędzi do zmiany wyglądu i zachowania Windows 7. Między innymi możesz za ich pomocą uruchamiać funkcje zabezpieczeń Windows, konfigurować opcje związane z obsługą multimediów, drukarek, wyglądem interfejsu graficznego systemu, zasilaniem komputera czy ustawieniami myszy i klawiatury. Inne narzędzia ułatwiają konfigurowanie systemu Windows, pozwalając przystosować je do indywidualnych potrzeb użytkownika. Aby otworzyć okno Panelu sterowania, wystarczy otworzyć menu Start, a następnie wybrać w nim polecenie Panel sterowania. Panel otworzysz także z poziomu okna folderu Komputer. Zawartość Panelu sterowania może być wyświetlana w różny sposób. Narzędzia panelu mogą być pogrupowane w kategorie tematyczne lub wyświetlane oddzielnie za pomocą dużych lub małych ikon. Przełączanie widoków okna panelu umożliwia odnośnik.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!