Przeglądarka internetowa

W Windows 7, tak jak w poprzednich wersjach, znajdziesz przeglądarkę internetową Internet Explorer, umożliwiającą przeglądanie sieci Web i korzystanie poprzez strony WWW z wybranych usług sieciowych.
Pulpit zdalny
Program Pulpit zdalny umożliwia zdalną kontrolę twojego komputera z innego miejsca w sieci (np. możesz korzystać z aplikacji i dokumentów dostępnych w twoim komputerze poprzez komputer pracujący w biurze). Aby móc korzystać z tego programu, każdy z komputerów musi mieć dostęp do Internetu (sieci lokalnej).
Programy narzędziowe
Aby zwiększyć bezpieczeństwo komputera i gromadzonych w nim danych, Windows udostępnia między innymi narzędzia: wspomniane już w rozdziale czwartym programy: Windows De- fender czy Zapora systemu Windows; centrum kopii zapasowych, umożliwiające tworzenie kopii danych z dysku twardego komputera na wypadek np. jego awarii czy przypadkowego usunięcia danych i ich późniejsze przywracanie; program przywracania systemu, czyli narzędzie służące do przywracania ustawień Windows do ich wcześniejszego stanu, dzięki czemu możliwe jest cofnięcie niepożądanych zmian, wprowadzonych np. przez wadliwie zainstalowany program czy urządzenie. Windows umożliwia także optymalizację pracy systemu, np. za pomocą poznanego już programu Defragmentator dysków. Innym programem zwiększającym wydajność komputera jest program Oczyszczanie dysku. Jego zadaniem jest wyszukiwanie oraz usuwanie plików tymczasowych, które użytkownik uzna za zbędne. Z kolei, korzystając z dostępnego w systemie narzędzia Harmonogram zadań, możesz zaplanować automatyczne uruchamianie przez system o określonych porach wybranych narzędzi i programów.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!