Programy ułatwiające obsługę komputera

Korzystając z grupy programów Centrum ułatwień dostępu, możesz włączać i konfigurować wybrane ustawienia Windows ułatwiające wielu użytkownikom korzystanie z komputera. Możesz np. dostosować ustawienia zwiększające czytelność i widoczność obrazów oraz tekstu na ekranie komputera, modyfikować ustawienia myszy, klawiatury oraz innych urządzeń wejściowych. Windows 7 udostępnia tryb multitouch, w którym sterowanie systemem i aplikacjami może się odbywać za pomocą ekranu dotykowego. Aby jednak móc korzystać z tej funkcji, musimy wyposażyć nasz komputer w monitor z tego typu ekranem.

Obsługa multimediów

System Windows 7 umożliwia przystosowanie komputera do obsługi wszelakich multimediów, przekształcając go w domowe centrum rozrywki. Program Windows Media Center (niedostępny w wersji Starter i Basic) umożliwia oglądanie telewizji i słuchanie radia poprzez podłączone do komputera urządzenia. Za jego pośrednictwem możesz również odtwarzać muzykę i wideo z płyt CD i DVD oraz korzystać z multimedialnych zasobów sieci Internet. Odtwarzane utwory czy filmy możesz nagrywać na dysk i katalogować w jednym miejscu. Do odtwarzania i nagrywania telewizji na żywo w programie Windows Media Center wymagany jest analogowy lub cyfrowy tuner telewizyjny (np. typowej karty rozszerzenia), do którego podłączysz np. kabel antenowy. Podobnie, do słuchania stacji radiowych nadających w paśmie UKF potrzebny jest tuner radiowy. Mniej wymagający użytkownicy mogą przeglądać i zarządzać zbiorem fotografii cyfrowych za pomocą programu Galerii fotografii systemu Windows czy odtwarzać płyty wideo i muzyczne za pomocą odtwarzacza Windows Media Player. Mogą też korzystać np. z programu Windows DVD Maker.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!