Karta sieciowa i połączenie lokalne

Aby twój komputer mógł pracować w lokalnej sieci komputerowej, spełnione muszą być dwa warunki: komputer ma zainstalowaną kartę sieciową oraz jest fizycznie (np. za pomocą kabla) podpięty do sieci (np. w bloku, na osiedlu, w szkole itd.). Podczas uruchamiania komputera Windows wykrywa kartę sieciową i automatycznie uruchamia obsługiwane przez nią połączenie lokalne. W zależności od przyjętego w danej sieci rozwiązania połączenie to może być skonfigurowane automatycznie lub będziesz musiał je skonfigurować samodzielnie.
Protokół sieciowy, adres IP i nazwa komputera
Komputery nawiązują między sobą połączenie w sieci i przesyłają dane przy użyciu określonego protokołu sieciowego. Protokół taki, jak już wspomniano w rozdziale czwartym, określa zasady połączenia w sieci komputerowej. W Windows takim protokołem jest TCP/IP. W sieci wykorzystującej ten protokół każdy komputer ma unikatowy adres (dzięki któremu można go zidentyfikować) nazywany adresem IP. Składa się on z czterech liczb z zakresu od 0 do 255, oddzielonych kropką, np. 10.50.66.32. Adresy IP komputerów pracujących w sieci lokalnej pochodzą z określonej puli. Są to adresy: od 10.0.0.0 do od 172.16.0.0 do 172.16.255.255 i od 192.168.0.0 do Także twój komputer, jeśli pracuje w sieci, ma adres IP.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!