Grupa domowa

Windows 7 posiada nową funkcję o nazwie Grupa domowa, która umożliwia w prosty sposób przyłączenie komputerów z tym systemem do tzw. grupy domowej, w ramach której mogą one udostępniać swoje zasoby wszystkim lub wybranym komputerom. Grupa domowa może być utworzona z poziomu dowolnego komputera z systemem Windows 7 przyłączonym do danej sieci. Mogą do niej należeć tylko te komputery z sieci, na których zainstalowano Windows 7 oraz które zostały dodane do tej grupy (jest ona zabezpieczona hasłem).
Udostępnianie folderów, a także urządzeń (np. drukarek) w ramach grupy domowej ułatwia ich współużytkowanie w domowej sieci lokalnej. Można bowiem udostępniać określone zasoby (np. pliki dokumentów) na jednym komputerze i korzystać z nich na komputerze przenośnym czy stacjonarnym w dowolnym innym miejscu w domu. Aby wyłączyć udostępnianie danego folderu w sieci, po prostu kliknij na jego ikonie prawym przyciskiem myszki i z menu podręcznego wybierz polecenie Nikt, po czym w oknie Udostępnianie plików wybierz polecenie Zatrzymaj udostępnianie.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!