Foldery skompresowane

Windows udostępnia funkcję Foldery skompresowane, która umożliwia zapis plików i folderów w specjalnych „kontenerach” nazywanych folderami skompresowanymi przy ich jednoczesnej kompresji, dzięki czemu mają one mniejszą objętość. Foldery skompresowane pozwalają także łączyć wiele plików i folderów w jeden plik (w formacie zip), dzięki czemu zarządzanie nimi jest łatwiejsze. W oknach Windows foldery tego typu rozpoznasz po charakterystycznej ikonie z suwakiem. Foldery skompresowane możesz także tworzyć za pomocą niezależnych programów zainstalowanych w Windows. Takimi programami są m.in. WinZIP i WinRAR.

Tworzenie folderów skompresowanych

Aby wysłać wybrany plik czy folder do folderu skompresowanego, wystarczy kliknąć jego ikonę prawym przyciskiem myszki i z menu podręcznego wybrać polecenie Wyślij do\Folder skompresowany (zip). Jeśli chcesz wysłać naraz wiele plików, wcześniej musisz je zaznaczyć, a dopiero potem kliknąć na zaznaczonym obszarze prawym przyciskiem myszki. Folder skompresowany jest tworzony domyślnie w tej samej lokalizacji co kompresowane obiekty.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!