Eksplorator Windows

Eksplorator jest programem Windows umożliwiającym zarządzanie plikami, folderami i napędami dysków w komputerze. Otworzysz go za pomocą ikony 3 na pasku zadań. Okno eksploratora, tak jak okna typowych folderów (więcej o oknie eksploratora dowiesz się w dalszej części rozdziału), z lewej strony wyświetla tzw. okienko nawigacji, zaś z prawej zawartość danego folderu – domyślnie jest to zawartość wirtualnego folderu Biblioteki.

Gadżety

Gadżety są to mini programy realizujące określone zadania. Programami takimi są np. zegar, kalendarz, notatki, pokaz slajdów. Dostęp do nich uzyskasz, wybierając w menu podręcznym pulpitu polecenie Gadżety. Aby wyświetlić dany gadżet na pulpicie, wystarczy dwa razy kliknąć lewym przyciskiem myszki na nim w galerii gadżetów. Z kolei aby usunąć gadżet z pulpitu, należy kliknąć (po uprzednim wskazaniu go myszką) widoczny przy nim znak Qj.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!