Centrum akcji systemu Windows

Udostępnione użytkownikom Windows 7 Centrum akcji ma za zadanie uczynić bardziej skutecznymi zabezpieczenia komputera. Zapewnia ono m.in.: nadzorowanie pracy zainstalowanego w twoim systemie programu antywirusowego; monitorowanie dostępnego w Windows programu Windows De- fender, mającego chronić twój komputer przed złośliwym oprogramowaniem typu spyware; sprawdzanie skuteczności ochrony komputera przez program zapory, czyli programu monitorującego próby połączenia twojego komputera z innymi komputerami w sieci, jak i sprawdzającego połączenia przychodzące z sieci;
nadzorowanie, czy są dostępne online nowe aktualizacje dla twojego systemu i czy są one zainstalowane. Domyślnie monitorowanie systemu przez Centrum akcji jest reprezentowane w obszarze powiadomień paska zadań przez ikonę ,,P” Gdy zostaje wykryta nieprawidłowość w działaniu któregoś z programów sprawdzanych w Centrum akcji, np. program zapory jest wyłączony, ikona ta zostaje wyróżniona symbolem i wyświetlany jest komunikat ostrzegawczy na temat zaistniałego problemu.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!