Biblioteki

Jak już wspomniano, biblioteki są to wirtualne foldery, w których można „umieszczać” foldery z różnych lokalizacji, dzięki czemu są one dostępne w jednym miejscu. Na przykład w bibliotece Dokumenty możemy „przechowywać” zarówno folder Moje dokumenty, jak i inny folder z dokumentami zapisany na dysku twardym czy przenośnym, przez co zapisane w nich dokumenty są dostępne tak jakby były zapisane w jednym folderze. Zawartość biblioteki możemy grupować i segregować według różnych kryteriów. Domyślnie w systemie są tworzone cztery biblioteki: Dokumenty, Muzyka, Obrazy i Wideo, do których dostęp możesz uzyskać np. przez okno Eksploratora Windows czy okno folderu Komputer.
Skróty
Skrót to reprezentowane za pomocą ikony łącze do wskazanego obiektu w komputerze. Obiektem takim może być plik, folder, napęd któregoś z nośników danych, strona WWW, drukarka itd. Najczęściej skróty umieszczane są na pulpicie, jednakże można je tworzyć także w innych folderach. O tym, jak tworzyć skróty, dowiesz się już niebawem.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!