Aktywacja systemu

Jak już wspomniano przy omawianiu instalacji Windows 7, system jest wyposażony w zabezpieczenie antypirackie polegające na aktywacji systemu poprzez uzyskanie klucza aktywacyjnego z firmy Microsoft.
Aktywacja automatyczna
Aktywacja automatyczna polega na zaznaczeniu przy instalacji w oknie, pola Automatycznie aktywuj system Windows, gdy jestem w trybie online. Wówczas aktywacja rozpocznie się automatycznie po 3 dniach od pierwszego zalogowania do systemu (komputer musi mieć połączenie z Internetem).
Aktywacja ręczna
Jeśli podczas instalacji nie wybrałeś aktywacji automatycznej, musisz ją przeprowadzić w ciągu 30 dni od dnia zainstalowania systemu. Aktywacji może dokonać tylko użytkownik z uprawnieniami administratora. Gdy komputer ma połączenie z Internetem, aktywacja może być prze  prowadzona w trybie online, w przeciwnym wypadku przeprowadzisz ją przez telefon. Aby aktywować Windows 7 przez Internet, otwórz okno System, przejdź do sekcji Aktywacja systemu Windows u dołu tego okna i kliknij odnośnik Liczba dni do wykonania aktywacji: XX. Aktywuj system Windows teraz. Następnie w oknie Aktywacja produktu Windows kliknij polecenie Aktywuj teraz produkt w trybie online, po czym, jeśli aktywacja przebiegła pomyślnie, uzyskasz informację, że system został aktywowany.

Witam, mam na imię Piotr i witam na moim blogu. Treści tu zamieszczane będą opierzone w tematykę techniki. Wiedza teoretyczna, jak i praktyczna będą tu ogólnodostępne. Zapraszam Cię do lektury.
error: Content is protected !!